•                     
 •                     
 •                     
 •                      • Peugeot Otomotiv Pazarlama A.Ş.

  POPAŞ (Peugeot Otomotiv Pazarlama A.Ş.); Türkiye'de üretilen ve Fransa'dan ithal edilen Peugeot marka binek araçları ile hafif ticari araçları ve bu araçların orijinal yedek parçalarını ülke çapındaki yaygın bayi ve servis ağı ile nihai tüketiciye ulaştıran distribütör firmadır.

  Peugeot marka araçların tek bir bayi ağı ile pazarlama, dağıtım ve servis hizmetlerinin yürütülmesi için, 1995 yılında binek araçların Türkiye’de dağıtım ve pazarlamasını gerçekleştiren Peugeot Otomotiv A.Ş. kurulmuştur. 2000 yılında ise Bursa Karsan Fabrikası’nda üretilen hafif ticari araçların ülke çapında dağıtım ve pazarlamasını üstlenen Karsan Pazarlama ile birleşmesinin sonucunda Peugeot Otomotiv Pazarlama A.Ş. kurulmustur. Bu işbirliği 2002 yılında yeniden yapılandırılmış ve Kiraça A.Ş. sahip oldugu % 40 hissesini Peugeot’ya devretmiştir.

  Peugeot, sorumluluğunun otomobil satışından ibaret olmadığının; maksimum müşteri memnuniyeti yaratarak müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamanın da bir başka büyük görevi olduğunun bilincindedir. Bu nedenle, Türkiye çapındaki bayi ağının gelişimine büyük önem vermektedir. Önümüzdeki dönemde de, hem bayi ağının gelişimine devam edecek, hem de Peugeot'nun kurumsal kimliğini bütünleştirmeye ve servis kalitesini artirmaya yardımcı olacak Bluebox projesi kapsamında, mevcut bayilerini geliştirmeyi sürdürecektir.

  Peugeot, Türkiye’de 107, 206+, 207, 301, 308, 3008, 407, 508, 5008, 4007, RCZ, Bipper, Partner Origin, Partner Tepee, Expert ve Boxer’dan olusan çok zengin bir ürün gamını ve bütün bu araçlara ait orijinal yedek parçalarını Türk tüketicilerine sunan POPAŞ, Peugeot’un yeni üretilen modellerini de Avrupa ile aynı anda pazara sunmaya devam edecektir.